KCPT

KCPT, stacja telewizyjna należąca do PBS w Kansas City, korzysta z wielu platform do słuchania, rozumienia i angażowania swoich odbiorców. Stacja jest w trakcie trwającego rok dogłębnego zanurzenia w temat edukacji, z naciskiem na rozwiązania, i wykorzystała zarówno cyfrowe, jak i tradycyjne działania angażujące, aby wesprzeć projekt.

NARZĘDZIA/TAKTYKA:

  • Community Advisory Board: KCPT zwołało grupę ekspertów ds. edukacji, aby pełnili oni funkcję konsultanta dla historii i pomysłów dotyczących projektu. Reprezentując przekrój społeczności (celowo zaprojektowany tak, aby był bardziej zróżnicowany niż redakcja), rada zapewnia źródła artykułów, przegląda historie po publikacji i zobowiązuje stację do dostarczania jakościowej treści.
  • Curious KC:Ta inicjatywa, wspierana przez Hearken, zbiera pytania i pomysły na historie, na które następnie głosują czytelnicy. Najlepsze typy są badane przez reporterów KCPT i przekształcane w historie.
  • Public Insight Network: To narzędzie, należące do American Public Media, pomaga generować i identyfikować źródła, zbierać informacje i dostarczać pomysłów na historie.
  • Spotkania partnerów ze społeczności, producentów i reporterów
  • Zwykłe działania PBS (np. publiczne spotkania, pokazy filmów dokumentalnych)

CO DZIĘKI TEMU WIEMY? (PODPOWIEDZI)

  • To wymaga zasobów: Tworzenie treści zorientowanych na rozwiązania przy jednoczesnym zaangażowaniu może wymagać wykonywania wielu zadań naraz. KCPT ma specjalnego producenta ds. zaangażowania społeczności, który współpracuje z redaktorem zarządzającym treściami cyfrowymi i multimedialnymi, aby zintegrować zaangażowanie w całej redakcji. Strategiczne zaangażowanie na wielu platformach jest trudne bez specjalnego personelu, więc wybieraj narzędzia, którymi możesz zarządzać. Nie zakładaj kanału, jeśli nie masz pewności, że masz odpowiednią przepustowość, aby w nim uczestniczyć.