The Seattle Times („Laboratorium edukacyjne”)

Studenci rozpoczynają sekcję biologii International Baccalaureate dotyczącą układu sercowo-naczyniowego, mierząc sobie nawzajem częstość tętna. Z historii z „Laboratorium edukacyjnego” w Rainier Beach High School. Zdjęcie: Mike Siegel dla The Seattle Times.

Zaangażowanie od samego początku było jedną z cech „Laboratorium edukacyjnego” („Ed Lab”), projektu The Seattle Times, który zwraca uwagę na obiecujące rozwiązania stałych wyzwań związanych z edukacją publiczną. Od 2013 r. The Times eksperymentował z czatami na żywo, Google Hangouts, Reddit AMAs, grupami na Facebooku, opiniami gości i wydarzeniami społecznościowymi, które prowadzą do głębszego publicznego zaangażowania w historie, zawierają głosy społeczności i umożliwiają dotarcie do odbiorców zazwyczaj nieczytających tej gazety. Wielki cel to stworzenie nowego rodzaju rozmowy na temat innowacji w szkołach, która połączy nauczycieli, rodziców, uczniów i inne osoby.

NARZĘDZIA/TAKTYKA:

  • Połączenia online, w tym EdLabIQ, w których „Ed Lab” prosi publiczność o pytania dotyczące edukacji, a następnie odpowiada na niektóre z nich.
  • Eseje opinii pisane przez gości
  • Projekt „Student Voices” („Głosy studentów”):Gazeta co roku wybiera do 12 dziennikarzy studentów do pisania gościnnych felietonów.
  • Wydarzenia związane z opowiadaniem historii:Gazeta zachęca ludzi do dzielenia się osobistymi doświadczeniami w edukacji. Jedno wydarzenie z udziałem nauczycieli nosiło tytuł „Dlaczego uczę?”. Inne zgromadziło uczniów, którzy podzielili się refleksjami na temat tego, jak dostali się do college’u i jakie to było dla nich doświadczenie.
  • Ignite Talks to dynamiczne wykłady, w których nauczyciele, uczniowie i rodzice rozmawiają na różne tematy związane z edukacją.
  • Wycieczki odsłuchy z partnerami edukacyjnymi
  • Cotygodniowy newsletter „Ed Lab”
  • Fora społecznościowe, w tym Learning Exchange, które obejmowało nieformalny czas na nawiązywanie kontaktów oraz krótki program.
  • Niekonferencje: Aby przedłużyć rozmowę zainicjowaną historiami z „Ed Lab”, zespół zwołał 40 osób (rodziców, nauczycieli, liderów edukacji, uczniów) na całodniową niekonferencję w celu omówienia dyscypliny szkolnej.

CO DZIĘKI TEMU WIEMY? (PODPOWIEDZI)

  • Zachowaj neutralność: „Ed Lab” ostrożnie unika popierania jakiegokolwiek konkretnego podejścia w którymkolwiek ze swoich działań. Celem jest wykorzystanie wiarygodności The Seattle Times jako organizacji informacyjnej, aby stworzyć neutralną przestrzeń spotkań dla liderów i innych interesariuszy w celu omówienia ważnych kwestii. Dziennikarze odkryli, że mogą pogłębić rozmowę i poszerzyć zasięg swojego przekazu bez przekraczania granicy poparcia lub aktywizmu.
  • Przekaż stery: Przekazanie kontroli nad treścią było ważną zmianą dla The Timesa. Chociaż pozwolenie innym na kierowanie rozmową wydawało się ryzykowne (i trochę przerażające!), miało to kluczowe znaczenie dla budowania zaufania wśród nowych odbiorców.
  • Współpracuj z organizacjami społecznymi: The Times wykorzystał sieć współpracowników pracujących w przestrzeni edukacyjnej, aby rozszerzyć swoje zaangażowanie na nowych odbiorców. Partnerzy współfinansowali działania i wydarzenia, pełnili funkcję moderatorów lub panelistów, a szerzej: zwiększali zasięg i wiarygodność pracy „Ed Lab”. Wraz z rozwojem „Ed Lab” do drzwi zapukały kolejne możliwości współpracy. „Nasze źródła i nasi odbiorcy bardzo pozytywnie reagują na te historie, a to pomogło nam otworzyć drzwi dla szkół, organizacji i większej liczby osób, ponieważ osoby te widzą i rozumieją, co robimy. Nie boją się, że to będzie historia typu «i tu cię mam». To otworzyło więcej kanałów do społeczności” – mówi Linda Shaw, była redaktorka „Ed Lab”.
  • Myśl nie tylko o wydarzeniach: Chociaż wydarzenia są kluczem do zdolności „Ed Lab”, by ułatwiać dyskusję w społeczności, The Seattle Times widzi, że misja zaangażowania wykracza daleko poza wydarzenia. Chodzi o tworzenie wielu bieżących kanałów i platform uczestnictwa, komentarzy i rozszerzonego dyskursu publicznego wokół edukacji.